Infektologu i njohur emërohet u.d i drejtorit të Klinikës Infektive – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Infektologu i njohur emërohet u.d i drejtorit të Klinikës Infektive

infektologu-i-njohur-emerohet-u.d-i-drejtorit-te-klinikes-infektive

Izet Sadiku emërohet u.d i drejtorit të Klinikës Infektive.

Infektologu Izet Sadiku është emëruar dje drejtor i Klinikës Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Lajmin e kanë informuar për Express zëdhënës për informim në QKUK.

Vendimi për emërimin e Sadikut ka ardhur pas dorëheqjes së drejtoreshës Lindita Ajazaj-Berisha.

“Ju konfirmojmë se drejtori i përgjithshëm e ka caktuar u.d drejtor Izet Sadikun”, është thënë nga zyra për informim në QKUK.

Sadiku mëherët ka qenë edhe zëvendësministër i Shëndetësisë nga radhët e LDK’së.

Ndërsa, kujtojmë që ish-ushtruesja e detyrës së drejtoreshës së Klinikës Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, Lindita Ajazaj – Berisha, ka dhënë dorëheqje nga pozita që mbante më 5 shkurt për arsye personale.

Të ngjajshme

Masat e reja – ky është vendimi për qendrat tregtare, farmacitë dhe marketet

albswiss.com

Konjufca i pikëlluar nga vdekja e Cimës, ky është reagimi i tij

albswiss.com

Shtyhet numërimi i votave me kusht dhe personave me aftësi të kufizuara

albswiss.com