Këta janë deputetët me rritjen dhe rënien më të madhe në vota krahasuar me zgjedhjet e vitit 2019 – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Këta janë deputetët me rritjen dhe rënien më të madhe në vota krahasuar me zgjedhjet e vitit 2019

keta-jane-deputetet-me-rritjen-dhe-renien-me-te-madhe-ne-vota-krahasuar-me-zgjedhjet-e-vitit-2019

Deputetët me rritjen dhe rënien më të madhe në vota krahasuar me zgjedhjet e vitit 2019.

Instituti Demokratik i Kosovës ka publikuar një infografikë me 10 deputetët me rritjen dhe ata me rënien më të madhe në vota krahasuar me zgjedhjet e vitit 2019.

Sipas kësaj infografike, deputetët me rritjen më të madhe në vota janë: Glauk Konjufca, Vjosa Osmani, Enver Hoxhaj, Arben Vitia, Avdullah Hoti, Mimoza Kusari, Hekuran Murati, Haxhi Avdyli, Arbërie Nagavci dhe Eman Rrahmani.

Krahasuar me zgjedhjet e kaluara, Konjfuca ka marrë rreth 128 mijë vota më shumë, derisa Osmani rreth 125 mijë.

Ndërkohë, deputetët që kanë shënuar rënie në vota janë: Ramush Haradinaj, Anton Quni, Marigona Geci, Daut Haradinaj, Besian Mustafa, Haki Abazi, Driton Selmanaj, Kujtim Shala, Jasmina Destic dhe Abelard Tahiri.

Haradinaj ka marrë rreth 35 mijë vota më pak se në zgjedhjet e kaluara, derisa Quni rreth 17 mijë më pak.

Të ngjajshme

Asamblisti i LVV-së i thur vargje Xhavit Halitit: Po vjen si pëllumb i shkruar të votojë për president

albswiss.com

Nesër nis aplikimi i çmimores së re për parkimin e veturës në qendrën e Prishtinës

albswiss.com

Në Shtëpinë e të Moshuarve në Prishtinë janë të infektuar 51 persona

albswiss.com