Kombëtarja e Kosovës bie në rënditjen e FIFA-s – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Kombëtarja e Kosovës bie në rënditjen e FIFA-s

kombetarja-e-kosoves-bie-ne-renditjen-e-fifa-s

Kombëtarja e Kosovës bie në rënditjen e FIFA-s.

Më parë, Kombëtarja e Kosovës ishte në vendin e 117-të në ranglistën botërore, shkruan lajmi.net.

Tani Kombëtarja e jonë gjendet poshtë Kombëtareve si Libia dhe Afrika Qëndrore, në ranglistën e re, Kosova zbret në vendin e 120-të të FIFA-së.

Çuditërisht, Kombëtare si Palestina, Tajlanda, Kenya dhe Namibia gjenden mbi Kombëtaren tonë të ranguara.

Ndërsa, Lituania gjendet në vendin e 129-të, Kombëtare të cilën Kosova e mundi me rezultatin 4-0 në një miqësore.

Të ngjajshme

Më në fund Liverpooli vendos për të ardhmen e Xherdan Shaqirit

albswiss.com

Liverpooli ngushton epërsinë, shënon Salah

albswiss.com

Çalhanoglu takohet me bordin e Milanit, vjen lajmi i fundit nga Italia

albswiss.com