Kryeministri në detyrë s’ka ndërmend ta shkarkojë askënd – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Kryeministri në detyrë s’ka ndërmend ta shkarkojë askënd

kryeministri-ne-detyre-s’ka-ndermend-ta-shkarkoje-askend

Zëdhënësja e Qeverisë: Hoti s’ka ndërmend ta shkarkojë askënd.

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, nuk ka ndërmend ta shkarkojë ndonjë anëtar të kabinetit qeveritar.

Pas raportimeve se Hoti ka në plan t’i shkarkojë sot tre anëtarë të kabinetit qeveritar, zëdhënësja e Qeverisë, Antigona Baxhaku ka thënë për Express se kjo s’është e vërtetë.

“Nuk është informacion i vërtetë”, ka thënë Baxhaku.

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, raportua se pritet ta shkarkojë nga detyra zv/kryeministrin dhe ministrin në detyrë të Pushtetit Lokal, Goran Rakiq, ministrin në detyrë të Drejtësisë, Selim Selimin dhe ministrin në detyrë për Kthim dhe Komunitete, Dalibor Jevtiq.

Të ngjajshme

I moshuari shqiptar: 100 vjeç pa asnjë sëmundje

albswiss.com

Nuk ndalen reshjet e borës, ky është parashikimi i motit

albswiss.com

Moderatori i njohur thotë se nuk do ta ftojë Kurtin në emision, kjo është arsyeja

albswiss.com