Kujtim Shala shihet përkrah Lumir Abdixhikut pak ditë para zgjedhjeve – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Kujtim Shala shihet përkrah Lumir Abdixhikut pak ditë para zgjedhjeve

kujtim-shala-shihet-perkrah-lumir-abdixhikut-pak-dite-para-zgjedhjeve

Pak ditë para zgjedhjeve, Kujtim Shala shfaqet përkrah Lumir Abdixhikut.

Gara për kryetar të Lidhjes Demokratike të Kosovës po shkon drejt fundit.

Tashmë kandidaturën për kryetar të LDK e kanë shpallur Lumir Abdixhiku, Anton Quni, Lutfi Haziri dhe Besian Mustafa.

Ndonëse edhe Kujtim Shala është përfolur si një prej kandidatëve potencial për kreun e LDK-së, ai siç duket ka zgjedhur t’i ofrojë mbështetje Lumir Abdixhikut.

Në rrjetin social Facebook është publikuar një fotografi ku shfaqen Kujtim Shala e Lumir Abdixhiku.

Zgjedhjet për kryetar të LDK-së mbahen me 14 mars. Të dielën 355 delegatë nga 38 degë të LDK-së nga të gjitha komunat do të mblidhen për ta dhënë votën e tyre.

Siç e parasheh statuti i LDK-së, zyrtarisht do të dihet zyrtarisht kush janë kandidatët. Në organin më të lartë të LDK-së, që e përbëjnë delegatë të zgjedhur nga kuvendet e degëve, plus kryetari i subjektit [Isa Mustafa], mund të kalojnë vetëm ato kandidatura që marrin fillimisht aprovimin e delegatëve.

Në mënyrë që të konfirmohet si kandidat për kryetar, secilit prej pretendentëve u duhet t’i marrin 50% plus një të votave të delegatëve.

Të ngjajshme

Rasti “Subvencioni 2021” – 9 zyrtarëve u caktohet paraburgim nga 1 muaj, 2 të tjerë lihen në arrest shtëpiak

albswiss.com

Presidentja Osmani në takim me ambasadoren holandeze, kërkon ndihmë për Kosovën në sigurimin e vaksinës anti-Covid 19

albswiss.com

Covax e demanton Zemajn: I kemi njoftuar për vonesën e vaksinave gjatë muajit mars

albswiss.com