Kurti bisedon me ish-kryeministrin britanik, Gordon Brown – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Showbiz

Kurti bisedon me ish-kryeministrin britanik, Gordon Brown

kurti-bisedon-me-ish-kryeministrin-britanik,-gordon-brown

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot gjatë ditës ka zhvilluar një bisedë telefonike me ish-kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Gordon Brown.

Kurti përmes një cicërime në Twitter ka treguar se Gordon Brown e ka uruar për fitoren në zgjedhjet e 14 shkurtit.

“Sot fola me kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar Gordon Brown, i cili na uroi për fitoren tonë dhe ofroi mbështetje për planet tona në ekonomi, zhvillim, rritje të vendeve të punës, mjedisin & anti-Covid”, ka njoftuar Kurti.

Sipas rezultateve përfundimtare të shpallura nga KQZ-ja fituese e zgjedhjeve është Lëvizja Vetëvendosje me 49.95%.

Today I spoke w/ fmr UK PM Gordon Brown @OfficeGSBrown, who congratulated us on our victory & offered support for our plans on econ. development, job growth, environment & anti-Covid. We look forward to keeping in touch w/ Mr Brown as our Govt confronts Kosova’s major challenges. pic.twitter.com/sb5TRPkK5x

— Albin Kurti (@albinkurti) March 9, 2021

Të ngjajshme

Egzona vishet në fustan përrallor, mahnit me pamjen

albswiss.com

Arta Elezaj thotë se nuk ka qenë kurrë në Dubai

albswiss.com

Engji shfaqet në gjendje shumë të keqe nga ky grim

albswiss.com