Kurti bisedon me ish-kryeministrin britanik, tregon për çka diskutuan – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Kurti bisedon me ish-kryeministrin britanik, tregon për çka diskutuan

kurti-bisedon-me-ish-kryeministrin-britanik,-tregon-per-cka-diskutuan

Sot, Kurti ka biseduar me ish-kryeministrin britanik, Gordon Broën.

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot gjatë ditës ka zhvilluar një bisedë telefonike me ish-kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Gordon Broën.

Kurti përmes një cicërime në Tëitter ka treguar se Gordon Broën e ka uruar për fitoren në zgjedhjet e 14 shkurtit.

“Sot fola me kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar Gordon Broën, i cili na uroi për fitoren tonë dhe ofroi mbështetje për planet tona në ekonomi, zhvillim, rritje të vendeve të punës, mjedisin & anti-Covid”, ka njoftuar Kurti.

Sipas rezultateve përfundimtare të shpallura nga KQZ-ja fituese e zgjedhjeve është Lëvizja Vetëvendosje me 49.95%.

Të ngjajshme

Publikohet agjenda nga Qeveria, kjo është dita e parë si kryeministër e Albin Kurtit

albswiss.com

Albin Kurti për Bob Dole: Ai është heroi ynë, po lutemi për të

albswiss.com

Hamza për Kurtin e Osmanin: S’na kërkuan t’iu ndihmojmë për zgjedhjen e presidentit

albswiss.com