LDK zyrtarisht tregon se kush janë kandidatët për kryetar të kësaj partie – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

LDK zyrtarisht tregon se kush janë kandidatët për kryetar të kësaj partie

ldk-zyrtarisht-tregon-se-kush-jane-kandidatet-per-kryetar-te-kesaj-partie

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) përmes një komunikate për media ka konfirmuar se deri tani për kryetar të partisë kanë paralajmëruar kandidaturat Anton Quni, Lutfi Haziri dhe Lumir Abdixhiku.

LDK përmes një komunikate për media, bën të ditur se ditëve në vijim do të priten paralajmërimet edhe të kandidatëve të tjerë.

Komunikata e plotë:

Njoftim për publikun

Dëshirojmë ta njoftojmë anëtarësinë e LDK-së, se deri më tani kanë paralajmëruar kandidaturat për kryetar të LDK-së, z. Anton Quni, nënkryetar i LDK-së dhe kryetar i degës së LDK-së në Prizren, z. Lutfi Haziri, nënkryetar i LDK-së, kryetar i komunës së Gjilanit dhe i degës së LDK-së në Gjilan dhe z. Lumir Abdixhiku, anëtar i Kryesisë së LDK-së.

Në ditët në vijim priten paralajmërime edhe të kandidatëve tjerë.

Të ngjajshme

Privimi nga jeta e policit Sami Thaçit, ngritët aktakuzë ndaj tre personave

albswiss.com

Opozita shqiptare në Maqedoninë e V. kërkon riformulim kushtetues për gjuhën

albswiss.com

Diagnositifikohet me kancer gruaja e Nasim Haradinajt, ankohet se mjekja kosovare nuk ia zbuloi sëmundjen me kohë

albswiss.com