Lëndohet Ramos, humb “El Clasicon” dhe dy ndeshjet ndaj Liverpoolit – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Lëndohet Ramos, humb “El Clasicon” dhe dy ndeshjet ndaj Liverpoolit

lendohet-ramos,-humb-“el-clasicon”-dhe-dy-ndeshjet-ndaj-liverpoolit

Qendërmbrojtësi i Real Madridit, Sergio Ramos ka pësuar lëndim muskulor.

Pavarësisht që sapo është kthyer nga lëndimi dhe zhvilloi vetëm katër minuta ndaj Kosovës, spanjolli ka pësuar lëndim në muskuj.

Sipas mediave spanjolle, ky lëndim Ramosin do ta mbajë jashtë fushe për plotë një muaj e gjysmë.

Kjo nënkupton që Ramos të humbas “El Clasicon” dhe dy ndeshjet në çerekfinale ndaj Liverpoolit.

Kjo do jetë vërtetë mungesë e madhe për Real Madridin duke marrë parasysh se në vitet e fundit kur spanjolli ka munguar, gjiganti spanjoll është eliminuar nga Liga e Kampionëve.

Të ngjajshme

Lajm i mirë për Milan, ylli i madh rikthehet në stërvitje

albswiss.com

Gabon Atletico, barazon me Getafen

albswiss.com

Maldini transferon yllin e Paris Saint Germai

albswiss.com