Ndërron jetë gastronomi kosovar – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Ndërron jetë gastronomi kosovar

nderron-jete-gastronomi-kosovar

Gastronomi kosovar vdiq duke skijuar në Bansko.

Agron Uka, gastronom me profesion, ka vdekur si pasojë e një aksidenti gjatë skijimit në Bansko të Bullgarisë, mësohet nga personat që e njohën të ndjerin.

Sipas informacioneve të para, Uka nuk ka arritur t’u bëjë ballë plagëve dhe ka vdekur në spital.

Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë Shoqata e Gastronomëve të Kosovës.

“Agroni ka qenë një gastronom i suksesshëm, energjik dhe i devotshëm, duke i dhënë shije të veçantë dhe vlerë Ferizajit”, thuhet ndër të tjera në njoftimin e tyre.

Të ngjajshme

15 të vdekur e 448 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

albswiss.com

“IKSHPK do të duhej të dilte me qëndrim rreth vaksinës së AstraZeneca”

albswiss.com

Nisma akuzon Mytaher Haskukën për emërimet familjare në DKA, i quan skandaloze

albswiss.com