Përfundon rinumërimi i votave, kaq vota mori Meliza Haradinaj-Stublla – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Përfundon rinumërimi i votave, kaq vota mori Meliza Haradinaj-Stublla

perfundon-rinumerimi-i-votave,-kaq-vota-mori-meliza-haradinaj-stublla

Ka përfunduar rinumërimi i votave në QNR.

Sipas informacioneve Meliza Haradinaj-Stublla nuk ka arritur të bëhet deputete ndërsa, vendin e saj e ka zënë Albana Bytyqi.

Meliza Haradinaj-Stublla ka marrë 67 vota më pak se që mori herën e kaluar.

Nga 4,421 vota tani ka 4354, shkruan Gazeta inFokus.

Albana Bytyqi pas rinumërimit të vota ka marrë 41 vota me shumë se Meliza Haradinaj Stublla.

Rinumërimi u bë si rezultat i një video-skandali se u bë manipulim me vota.

Të ngjajshme

Mustafa flet për preferencat për kryetar të ri të LDK-së

albswiss.com

Arben Gashi: Në listën e nënshkrimeve të deputetëve ka ndërhyrje, janë shlyer tre emra dhe janë shkruar tre emra të tjerë

albswiss.com

LDK reagon pas urimit të kryetares së Kushtetueses për Kurtin: Cenon kredibilitetin e Gjykatës

albswiss.com