Policia del me apel për qytetarët pas reshjeve të borës – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Policia del me apel për qytetarët pas reshjeve të borës

policia-del-me-apel-per-qytetaret-pas-reshjeve-te-bores

Pas reshjeve të borës, policia del me apel për qytetarët.

Policia e Kosovës ka apeluar te qytetarët, në veçanti te shoferët që të kenë kujdes të shtuar e të përshtatin shpejtësinë me kushtet atmosferike dhe gjendjen e rrugës.

“Bazuar në situatën e tanishme ku kemi ndryshim të kushteve atmosferike dhe reshje të borës, Policia e Kosovës apelon tek të gjithë pjesëmarrësit në trafik, në veçanti shoferëve të automjeteve, për kujdes të shtuar, përshtatje të shpejtësisë me kushtet atmosferike dhe me gjendjen e rrugës”, thuhet nga Policia e Kosovës.

Po ashtu policia bënë thirrje për mbajtje të distancës mes mjeteve si dhe ngadalësim gjatë lëvizjes në rrugë të mbuluara me borë dhe me ngrica.

Të ngjajshme

Ellis: Të identifikohen ata që pretendohen se po e pengojnë drejtësinë në Kosovë

albswiss.com

Zeka thotë se Gjykata Speciale ka arrestuar në Gjermani edhe Florim Ejupin

albswiss.com

Raportimet se u injorua stafi teknik i spitaleve private, MSH sqaron çështjen e listave për vaksinim

albswiss.com