Tre yjet e Juventus gjobiten dhe suspendohen nga klubi – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Tre yjet e Juventus gjobiten dhe suspendohen nga klubi

tre-yjet-e-juventus-gjobiten-dhe-suspendohen-nga-klubi

Gjobiten dhe suspendohen nga klubi tre yjet e Juventusit.

Tre futbollistët e Juventusit, Ëeston McKennie, Paulo Dybala dhe Arthur janë gjobitur, përjashtuar dhe pezulluar përkohësisht nga Juventus.

Ky vendim nga “Zonja e Vjetër” vjen pasi tre futbollistët morën pjesë në një ndejë në shtëpinë e mesfushorit amerikan, duke mos respektuar kështu rregullat kundër koronavirusit.

Lajmi është bërë i ditur nga gazetari i njohur italian, Fabrizio Romano.

Ata nuk do të luajnë në Serie A ndeshjen kundër Torinos, ndërsa mbetet të shihet se cili do të jetë vendimi tjetër i Juventusit për këtë çështje.

Të ngjajshme

Bombë të Barcelona, Messi po kërkon shtëpi në qytetin e ekipit të njohur

albswiss.com

Trajneri i Lituanisë flet për Kosovën: Është kundërshtar serioz

albswiss.com

Lëndohet Ramos, humb “El Clasicon” dhe dy ndeshjet ndaj Liverpoolit

albswiss.com